Zagra dla nas niemaGotu!!!
  • aniolsds
  • Kategoria: Newsy
  • Odsłony: 236

Gościem tegorocznego Festiwalu będzie zespół niemaGotu. Zespół zagra na festiwalowej scenie (GCKiS ul. Prusicka 12) – 1 czerwca br. o godz.  20.00. WSTĘP WOLNY!!!

Grupa niemaGotu stała się znana w świecie dzięki osobie Jakuba Blycharza, autora hymnu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Sami o sobie mówią tak: „niemaGotu to sześciu muzyków zgromadzonych w imię zmartwychwstałego Jezusa, by poprzez otrzymane talenty, stosownie do obranej nazwy, zwiastować, że nie ma Go w grobie, bo powstał – jak zapowiedział. Ponieważ jesteśmy zespołem muzycznym, komunikować się będziemy głównie za pomocą utworów, nad którymi pracujemy. Tym sposobem poznacie nas, jak Pan Bóg przykazał – po owocach. Na starcie jedynie, kłaniając się Wam w pas, dwa słowa bez akompaniamentu.
Na początku było Słowo: „zapiszcie sobie teraz ten oto hymn” (Pwt 31,19). Tak też zrobiliśmy i ku naszemu zdziwieniu powstał hymn Światowych Dni Młodzieży. Na fali tego oszołomienia Bożą hojnością i mocą postanowiliśmy grać dalej. Kto? Ja, który to piszę – Kuba Blycharz Q, Ola Maciejewska, Marysia Pękała, Kuba Chmura i Bartek Krawczyk. Ponieważ brakowało nam gitarzysty, wołaliśmy w niebo tak długo, aż spadł nam z niego Szymon Pawluś. I proszę – tak właśnie w telegraficznym skrócie powstaliśmy jako zespół.”   

Skład zespołu:
Kuba Blycharz [lyrics/music], Ola Maciejewska [vocal, acoustic guitar], Marysia Pękała [piano], Szymon Pawluś [guitar], Bartek Krawczyk [bass], Kuba Chmura [drums]

Więcej o naszych gościach:
http://www.niemagotu.pl/
https://www.facebook.com/niemaGOtu/