Historia festiwalu

I Salwatoriański Festiwal Piosenki Religijnej


I Przegląd salwatoriańskich zespołów muzycznych odbył się w roku 1996 w Krzyżu Wielkopolskim. Wzięło w nim udział 18 zespołów z całej Polski oraz z Białorusi. Gwiazdą festiwalu był klerycki zespół Vox Nostra z Wyższego Seminarium Duchownego Księży Salwatorianów w Bagnie k. Wrocławia.


V Salwatoriański Festiwal Piosenki Religijnej


V Salwatoriański Festiwal Piosenki Religijnej odbył się w Mikołowie w dniach 2–4 czerwca 2000 r. pod hasłem „Ze Zbawicielem w drogę wyruszę”. Wykonawcy przygotowywali dwie piosenki religijne, w tym jedną poświęconą osobie Zbawiciela. Do części finałowej zakwalifikowało się 34 wykonawców.

Czytaj więcej...


XI Salwatoriański Festiwal Piosenki Religijnej


W Mikołowie, w dniach od 29 kwietnia do 2 maja, odbył się XI Salwatoriański Festiwal Piosenki Religijnej. W konkursie finałowym zaprezentowało się 36 wykonawców. Tegoroczni goście to: Rytmy Dobrej Nowiny, MAgda Anioł i Full Power Spirit W organizację Festiwalu zaangażowanych było ok. 50 osób - im wszystkim należą się serdeczne podziękowania za wielki trud i umiejętną współpracę, która zaowocowała dobrą atmosferą i wielkim porządkiem, mimo niesprzyjającej pogody.

Czytaj więcej...


XII Salwatoriański Festiwal Piosenki Religijnej


W Mikołowie, w dniach 1-3 maja, odbył się XII Salwatoriański Festiwal Piosenki Religijnej. W konkursie zaprezentowało się 0k.40 wykonawców z różnych stron Polski. Gośćmi tegorocznego Festiwalu byli: zespół TURLIKI, Viola Brzezińska z zespołem i GOSPEL RAIN.  

Czytaj więcej...


XIV Salwatoriański Festiwal Piosenki Religijnej


W Trzebnicy w dniach 1-3 czerwca, odbyła się XIV edycja Salwatoriańskiego Festiwalu Piosenki Religijnej. Gośćmi tegorocznego Festiwalu byli: Mate.O, Bethel, New Life.M oraz Deus Meus. W konkursie zaprezentowało się 6 solistów i 14 zespołów. Jury, w składzie Pan Piotr Baron, Pani Elżbieta Baron i O. Andrzej Bujnowski OP, po przesłuchaniu wszystkich wykonawców przyznało następujące wyróżnienia i nagrody:

Czytaj więcej...